Chcemy rozszerzyć skalę naszej pomocy i budować systemową współpracę z fundacjami, których przedstawiciele będą gośćmi finału Wielkiej Aukcji Charytatywnej „TOP CHARITY” 3 czerwca i są członkami Corporate Connections, bądź innych organizacji biznesowych wspierających naszą wizję świata oraz aktywnie angażują się w pomaganie, są bliskimi i aktywnymi przyjaciółmi Omenaa Foundation.
Ideą Wielkiej Aukcji Charytatywnej jest zbieranie funduszy na projekty pomocowe. Udaje się to dzięki sprawnej organizacji i mądremu łączeniu świata biznesu oraz sztuki, ale przede wszystkim dzięki ludziom otwartym na los innych, którzy nie pozostają obojętni na problemy tych, którzy znaleźli się w sytuacjach często dramatycznych.
Co do zasady zgromadzone podczas wydarzenia środki miały były częściowo przeznaczane na edukacyjne programy pomocowe Omenaa Foundation, czyli pomoc dzieciom ulicy w Ghanie, wsparcie edukacji i terapii dla dzieci z polskich domów dziecka oraz prowadzenie ośrodka pomocy dla kobiet i dzieci z Ukrainy – RiO Edu Centrum.
Dodatkowo intencją organizatorów było przeznaczenie części środków na cel, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi. W 2022 roku, z uwagi na toczącą się w Ukrainie wojnę, aż ponad połowa zebranej kwoty przekazana została na pomoc naszym sąsiadom zza wschodniej granicy.
Długo zastanawialiśmy się, jaki cel wybrać w tym roku. Niestety, wojna w Ukrainie nadal się toczy. Zdajemy sobie sprawę, że wciąż potrzebna jest tam nasza pomoc, dlatego nie zrezygnujemy z projektów pomocowych na rzecz Ukrainy. Chcielibyśmy jednak działać też w innych obszarach, bo wiemy, że potrzeby są ogromne. Sami jednak nie damy rady.
Dlatego zdecydowaliśmy się powołać Konsorcjum Filantropijne, które pozwoli nam, ludziom czynu, połączyć wiedzę i siły, żeby wspierać się we wzajemnym działaniu. Z tego miejsca chcielibyśmy zaprosić do tej inicjatywy wszystkich, którzy realizują misję pomagania.
Ze swojej strony zobowiązujemy się przekazać 30% kwoty zebranej podczas licytacji dzieł aukcyjnych Wielkiej Aukcji Charytatywnej 2023 na projekty poszczególnych fundacji, działających głównie w obszarach edukacji i zdrowia, których przedstawiciele i przedstawicielki są z nami podczas gali 3 czerwca i aktywnie prowadzą działalność filantropijną.
Pierwszą edycję projektu Konsorcjum Filantropijnego traktujemy pilotażowo, gdyż uczymy się jego zasad i dopracowujemy formułę. W zależności od ilości zgłoszonych fundacji oraz kwoty pozyskanych środków, projekty które wymagają wsparcia będą omawiane przez Radę Konsorcjum i kierowane do realizacji. Mamy nadzieję wesprzeć też duży projekt specjalny.
Rada Konsorcjum Filantropijnego na rok 2023/24, w składzie:
Kto może dołączyć do Konsorcjum i jak zgłaszać wnioski grantowe?